Peyzaj Bakımı Kış Dönemi Programı

KUĞU EVLERİ SİTESİ PEYZAJ BAKIMI, KIŞ DÖNEMİ PROGRAMI

Kış mevsimi Bahçe bakım işleri Aralık, Ocak, şubat ayı ilk yarısını kapsamaktadır.
Kış mevsimi nedeniyle , çim alanlar da ve diğer. Bitkiler de büyüme ve gelişme evresi ilkbahara kadar durmuştur. Sonbahar bakımlarımızda budama,gübreleme, çimlerin biçilmesi gibi bakım faliyetlerini tamamlamış bulunmaktayız.
Kış mevsimi bakımı:
çim kenarlarının düzeltilmesi, yabani otların temizlenmesi, bitki kök boğazı çevresinde çıkan çim ve yabani otların temizliği, sıkışmış ve kaymaklanmış toprak tabakasının çok derin olmamak şartıyla çapalanarak kabartılması( don olayının olduğu günler de kesinlikle yapılmayacak) , sonbahar döneminden kalan yaprak, kuru dal ve solmuş kurumuş mevsimlik çiceklerin temizliği ve meyve ağaçları ve bazı süs bitkilerinde mantar türü ve diğer mikro organizmaların hastalıklarına karşı uygun hava koşullarında kış dönemi ve erken ilkbahar dönemi olarak iki defa bordo bulamacı ilaçlaması yapılacaktır. Ev sahipleri kendi istekleri doğrultusunda varsa saksı çiçeklerini dona karşı korumak amacıyla kış bahçesine almaları uygun olacaktır.
Kış bakım programımımız dört bahçe elemanına eşit olarak dağıtılmış ve her bahçe elemanın bakım yapacağı bahçeler numaralara göre aşağıda ki gibidir. Hava şartlarının uygun olduğu koşularda bahçe bakımları şubat ayının ilk yarısına kadar tamamlanacaktır. Havanın karlı olduğu günler de bahçe elemanları yol ve kapı girişlerinin kardan temizlenmesi gibi işlerde görev alacaklardır.
1’den-24’e kadar olan villa bahçeleri YUSUF AYDINOĞLU
25–49’a kadar “ “ ARİF KAVAKLI
50–74’e kadar “. “”. TAHSİN AYDIN
75–98’e kadar RAMİZ ADA
Site girişi, sosyal tesis, gölet bölgesi, ve diğer site ortak alanları
Dört bahçe elemanı tarafından ortak olarak yapılacaktır.

Hazırlayan: Kadri İyigün (peyzaj mimarı)