“Umarım çocukken yaptığınız bir ev resmini saklamışsınızdır, ya da elinizin altında çocuğunuzun ya da torununuzun yaptığı bir ev resmi vardır. Lütfen o resme dikkatlice bakın göreceğiniz şey hep aynı olacaktır; eğimli bir çatı, sağlam bir kapı, orantılı pencereler ve hep tüten kocaman bir baca.

Ben Bautek Kuğu Evlerinin konsept danışmanlığını üstlendiğimde hep aklımda bu resim ve ev konsepti vardı; sıcak, orantılı, sağlam ve tanıdık, her detayıyla bize yakın ve güven verici…

Mimari projeleri çoktan hazırlanmış olan bu İkiz villaların plan ve cephelerini daha sıcak ve tabiatla bütünleşen biçimde görmek istedim. Binaların dış cephelerini ahşap ve taş giydirip daha doğal ve geleneksel hale getirmeye çalışırken prekast elemanlarla da cepheleri zenginleştirmeyi amaçladım.

Sonuçta zorlamasız, insanın kendi gözünde modası geçmeyecek ve sahip olmaktan gurur duyulacak cepheleri olan villalar vücuda geldi. Planları yorumlarken önce iç yerleşimi ve klasik malzemeyi göz önüne aldık.

Ekip olarak oluşturduğumuz model ev umarım bütün bunları ifade etmek için yeterli olabilecektir”

Murat Atabarut, Y. Mimar


Tepeören Akfırat’ta İstanbul Park (Formula 1) pisti yolu üzerinde yer alan Bautek Kuğu Evleri, 91 dönüm arazi üzerinde 4 farklı tipte inşa edilen villardan oluşan yatay konspetli yerleşim alanıdır. Büyüklükleri 317 ile 400 metrekare arasında değişen Coscosaga, Coscodiva, Coscobella ve Coscoluna olarak adlandırılan 98 adet ikiz villadan oluşan projede her bir villanın 100 ile 850 metrekare arasında değişen müstakil bahçeleri bulunmaktadır.
Tripleks olarak tasarlanan Villalarda standart donanımlar arasında tüm odalarda kanal sistemli kumandalı klimalar, Fransız tipi şömine, modern ahşap kapı ve mutfak modelleri, lamine parkeler, ankastre ürünler, hırsız ve yangın alarmı bulunmaktadır.

Kuğu Evleri, her ev sahibine kendine özel bir ev kurma olanağı sağlarken, huzurlu ve mutlu bir ortamda kaliteli bir yaşam standartı sunmaktadır.

Sosyal tesislerinde Basketbol-Voleybol Sahası, Halı Futbol Sahası, Tenis Kortu, sanatsal ve sportif etkinlikler için modern Çok Amaçlı Salon, taşmalı sistem çalışan modern Yüzme Havuzu, Çocuk Havuzu, Çocuk Oyun Park Alanları, doğa ve havuz manzaralı Fitness Salonu, Cafe Restaurant, TV ve Çok Amaçlı Toplantı Salonu, Bilardo, Masa Tenisi ve Langırt gibi Oyun Odaları ve 3 dönüm arazi üzerinde 200’den fazla tarihi meşe ağacı bulunan korulukta yürüyüş ve Koşu & Yürüyüş Parkuru ile birlikte Gölet yer almaktadır.

Ayrıca sitenin ve sakinlerinin ihtiyacına yönelik olarak bahçe sulamaları için 4 adet artezyen kuyusu, 750 m3 lük 4 adet artezyen suyu deposu, 300 m3 lük içme suyu deposu, modern Arıtma tesisi, tüm villaların ihtiyacını karşılayacak seviyede 560 kwa Jeneratör ve 8 adet trafo ile iç ve dış gece görüşlü kamera kayıt ve görüntüleme sistemi bulunmaktadır.
Bautek Kuğu Evleri, Tuzla İlçesi, Tepeören Mahallesi, İstanbul Park bağlantı yolu üzerinde yer alır. TEM otoyolu üzerinde yapılan İstanbul Park gişelerine 2 km, Kurtköy / Pendik – Sabiha Gökçen Havaalanı gişelerine 3 km mesafededir. Bağdat Caddesi, Boğaziçi (15 Temmuz Şehitler) ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine 20 dakika, Pendik ve Tuzla sahile 15 dakika mesafededir. Civarda Vehbi Koç Eğitim Kampüsü, Terakki Vakfı Tepeören Kampüsü, Okan Koleji, Avusturya ALEV, Bilfen, Bahçeşehir, Doğa okulları gibi ilk ve orta öğretim kurumları ile Sabancı Üniversitesi ve Okan Üniversitesi bulunmaktadır. Viaport Outlet ve Kipa Extra market sitemize yaklaşık olarak 5 kilometre mesafede yer almakta olup ayrıca sitemizin hemen karşısında Carrefour Extra market, Eczane, Kırtasiye, Kuru Temizleme, Veteriner, Kasap, Video/Game Mağazası, Bay & Bayan Kuaför vb. hizmetlerin verildiği mini bir alışveriş merkezi yer almaktadır. Sitemize Kurtköy, Pendik ve Kadıköy’den minibüs ve Belediye otobüzleri gibi toplu taşım araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabildiği gibi, 5 km mesafede yer alan Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı ile Türkiye’nin ve Dünya’nın her bölgesine ulaşım mümkündür.