Ehliyetsiz Araç Kullanımı ve Hız Sınırı Aşımı

Sayın Site Sakinleri ,

Son günlerde Site içerisinde Trafik Kanununa ve Yönetim Planına aykırı olarak ehliyetsiz araç kullanımı ve site içi hız sınırı olan saatte 20 Km’lik hız sınırını aşan şekilde araç kullanım olayları yaşanmaktadır.

Bu şekilde davranışlar site sakinleri için rahatsızlık yaratmakta olup, site sakinlerinin can ve mal güvenliği içinde tehlikeye yaratmaktadır.

Ehliyetsiz araç kullanımı ve site içi hız sınırı olan saatte 20 Km’lik hız sınırını aşan şekilde araç kullanımı Trafik Kanunu ve Yönetim Planına aykırı olduğu gibi, Kat Mülkiyeti  Kanunu’nun 18. Maddesinin  “ Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler. Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Sükna) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur. “ hükmüne de aykırıdır.

Yukarıda açıklanan nedenler ile site içersinde ehliyetsiz araç kullananlar ve site içi hız sınırı olan saatte 20 Km’lik hız sınırını aşan şekilde araç kullananların   tespit edilerek cezai işlem uygulanması için Trafiğe bildirilmesi ve ayrıca haklarında Kat Mülkiyeti Kanunu’nun  18. Maddesine aykırılıktan dolayı kanuni işlem başlatılması söz konusudur.

Tüm site sakinlerinin bu tür olayların engellenmesi için gerekli hassasiyeti göstermesini rica ederiz.

 

Saygılarımızla

BAUTEK KUĞU EVLERİ SİTESİ

                                                                                                                              YÖNETİM KURULU